Založ si blog

Propaganda naša každodenná

Ukrajina, Rusko, sankcie, separatisti,… to sú momentálne najčastejšie témy v médiách a medzi ľudmi. Teda, aspoň medzi tými, ktorí pozorujú okolitý svet…

A teraz sa trošku pozrime, ako nám tie naše najčítanejšie a nasledovanejšie médiá servírujú pohľady na tieto udalosti. Začnem s portálom Topky.sk (alebo Tupky?). Nedávno sa na ich hlavnej stránke zobrazil červený kilometrový nadpis článku: Bezradní Rusi biedu priznávajú: Zverejňujú FOTO pustých obchodov po celej krajine. Po kliknutí na článok na čitateľov vyskočí niekoľko fotografií, na ktorých vidno prázdne regály a obchody. Ako prvé asi každého napadne, či je to pravé a či sú fotografie naozaj z Ruska. No čuduj sa svete, nie je to tak!

Niekoľko fotografií bolo z Ukrajiny a poniektoré zasa z Venezuely! Pod článkom i pod odkazom na Facebooku sa okamžite strhla divoká diskusia. Prinášam vám aspoň jeden obrázok s dôkazom, čo Topky.sk vyviedli a ako sa snažili manipulovať s verejnosťou.

Takže ako to vlastne vyzerá v Rusku? Už zo spomínanej diskusie vám vyberiem pár príspevkov:

(Reakcie ľudí v Moskve: https://www.facebook.com/photo.php?v=585493881559879)

Petrik S.„Ludia ,sankcie na dovoz potravín dali sami rusy iba vymenili dodávatelov a tieto fotky čo tu dávajú topky sú neni z Ruska ,teraz mi volal známi čo je v Moskve a regále sa tam prelamujú aké su naložené ,neviem čo sledujú touto vymyslenou propagandou tieto medialne prostitútky

Anna B. „4.fotografia preukazateľne určite mie je z Ruska a ostatné tiež nie . Mám tu návšetvu z Ruska a je im celá hlúpa protiruská propaganda na smiech . Vrátane tymchto fotografií určených pre totálnych idiotov, lebo normálny človek tomu ťažko uverí.“

Mária R. Petrik Svetrik ,,, a čo Rusko je len Moskva ? ved hlavné mesto zásobujú a čo tie ostatné mestá a dediny ? v aj tam bol váš kamarát ? „

Ako vyzerajú ostatné ruské mestá a dediny? Je jasné, že Sibír a východ je oproti západu Ruska viac zaostalejší avšak trpia hladom? To sa pokúsim zistiť, alebo ak viete ako to tam vyzerá, napíšte do diskusie.

To by bolo ku Topkám. Ako je na tom SME.sk? Ako je už viac známe, SME ako celok trpí silnou rusofóbiou a nájsť tu nejaký kladný článok vzťahujúci sa na Rusko je nemožné. Od článkov, kde sa rozoberajú Rusi na dovolenkách, teda to akí sú hluční, prečo s nimi nikam nejazdiť a pod., ďalej tam neustále nájdeme Putina (a ľudí okolo neho), podľa SME toho hnusného diktátora, ktorý ničí svoj národ a ohrozuje okolie (ich prezývka Putina – Putler) potom sa do toho pridajú rôzne karikatúry, či už je to o tom, čo jedia v Moskve, niečo o Putinovi a opäť o Rusoch, neskôr sa pridá video s názorom dedka vševeda

 

Ako môže potom takéto médium objektívne informovať o Ukrajine a ďalších udalostiach, keď nepriateľom číslo jedna sú Rusi? Za všetkým sú Rusi, Rusi a ešte raz Rusi. SME je podľa mňa hlavné (Zaujímavosť: predajnosť novín SME nedávno klesla pod 40 000 výtlačkov) a najsilnejšie teritórium všetkých rusofóbov, amerikanofilov a západofilov, takže ísť sem do otvorenej diskusie s rozličným názorom ako SME a jeho čitatelia je nemožné, buď vás zablokujú, vymažú alebo vulgárne pošlú až „von“ zo stránky. Rešpekt a tolerovanie druhého názoru tu nie je. Vyjadrovať sa k celej problematike je na dlhé hodiny. Jednoducho, dlhý príbeh, stačí ak toto médium navštívite a spravíte si vlastný zdravý názor.

Toto je môj pohľad v krátkosti.

Na záver by som len napísal, že aby sme si všetci ostražitejšie dávali pozor na informácie, ktoré dostávame, aby sme ich pomaličky začali triediť a rozlišovať, čo asi bude pravda a čo lož, aby sme slepo neverili všetkému čo sa dostane na verejnosť, teda ku nám, občanom. Je smutné, že už aj mladšie ročníky ako ja (99) začínajú pozorovať túto špinavú anti-ruskú propagandu, ktorá sa šíri skrz celé Slovensko a stavia proti sebe dva tábory ľudí.

Ešte sem pridám zväčšenú verziu obrázka na tému Topky.sk:

 

IBC hore nohami. ..

26.08.2014

Určite mnohí z vás ste za posledné dni postrehli video, kde sa nejaký ten dotyčný oblieva vodou. Takýchto videí sú desaťtisíce a „dobýjajú“ svet. Avšak, vedia vlastne všetci tí, čo viac »

Návšteva kaštieľa v Moravanoch nad Váhom

24.07.2014

Opustené budovy, strašidelné lesy, bájne bytosti, záhadné postavy a osudy nepoznaného. Možno aj vás lákajú poznávacie túry po zaujímavých miestach, budovách s dávkou adrenalínu, túžbou viac »

Je krásna, bohatá, pracovitá a hrdinská! Ukrajina?

23.07.2014

Idem si len tak lesom a tu zrazu na zemi, pri opustenej chate, leží kúsok starých novín. Kľaknem si, rukou ich oprášim a čítam: „Je krásna, bohatá, pracovitá a hrdinská.“ A hneď pod viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

Tomáš Blahuta

Moje ďalšie myšlienky, úvahy, texty a články,...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 10463x
Priemerná čítanosť článkov: 2093x

Autor blogu

Kategórie